هیأت مدیره جدید انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر انتخاب شد

مجمع عمومی و انتخابات انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر عصر چهارشنبه ۲۵ اسفند در تالار اجتماعات خانه تئاتر با حضور اعضای وابسته و پیوسته این انجمن برگزار شد.

در این مجمع پس از ارائه گزارش هیأت مدیره پیشین به اعضا و برپایی مراسم یادبود عضو فقید این انجمن ـ محمدرضا رستمی ـ که در نیمه سال ۹۵ به دیار باقی شتافت، انتخابات هیأت مدیره و بازرس جدید انجمن در حضور مهدی قلعه ـ بازرس خانه تئاتر ـ برگزار شد.

بر همین اساس، از میان نامزدها، به ترتیب: محمدرسول صادقی با ۳۳ رای، ساسان پیروز با ۲۴ رای، جواد اعرابی و امین عظیمی با ۱۹ رای، عباس غفاری با ۱۸ رای به عنوان اعضای اصلی هیأت مدیره و اعظم کیان‌افراز با ۱۶ رای و سید محسن حسن‌زاده با ۱۴ رای به عنوان اعضای علی‌البدل هیأت مدیره به مدت دو سال انتخاب شدند. همچنین سامی صالحی‌ثابت با ۲۵ رای به عنوان بازرس اصلی و حمیدرضا قنبری با ۶ رای به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

گفتنی است انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر در سال ۹۵، دارای ۵۶ عضو وابسته و پیوسته بود که از این میان ۳۴ تن به صورت حضوری و یا وکالتی در مجمع عمومی پایان سال این انجمن شرکت کردند.

۲۵ اسفند؛ مجمع عمومی انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر

مجمع عمومی انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، عصر چهارشنبه ۲۵ اسفند ۹۵ در تالار اجتماعات خانه تئاتر برگزار می‌شود.

برابر با آئین‌نامه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، مجمع عمومی این انجمن، باید همه ساله در ماه اسفند و با حضور اعضای وابسته و پیوسته برگزار شود.

دستور کار این مجمع، یادی از زنده یاد «محمدرضا رستمی» عضو فقید انجمن، گزارش سالیانه هیأت مدیره، انتخاب بهترین آثار نمایشی سال ۹۵ و برگزاری انتخابات هیأت مدیره و بازرس انجمن خواهد بود.

گفتنی است مطابق با مقررات، تمامی اعضای وابسته و پیوسته این انجمن که حق عضویت خانه تئاتر را در سال جاری و در مهلت قانونی (پایان خرداد ۹۵) پرداخت کرده‌اند، می‌توانند در مجمع یاد شده حضور یابند.

نکوداشت “جعفر والی” و “غلامرضا کاظمی‌دینان” در پانزدهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر

آئین نکوداشت “جعفر والی” پیشکسوت عرصه بازیگری و “غلامرضا کاظمی‌دینان” پیشکسوت عرصه ارتباطات و روابط عمومی، در پانزدهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی خانه تئاتر، در جشن امسال این انجمن علاوه بر بزرگداشت جعفر والی و غلامرضا کاظمی‌دینان، سه نمایش برگزیده سال ۹۴، ناشر برگزیده سال، خبرنگار فعال عضو این انجمن در سال ۹۴، پژوهشگر برگزیده سال ۹۴ و بهترین برنامه رادیویی و تلویزیونی سال ۹۴ در حوزه تئاتر معرفی و تقدیر خواهند شد.

در بخش مسابقه مطبوعاتی سالیانه این انجمن نیز، بهترین‌ها در گرایش‌های: گزارش، گفت‌وگو، نقد، مقاله، ترجمه، یادداشت و عکس معرفی و تقدیر خواهند شد.

نامزدهای دریافت جایزه از مسابقه مطبوعاتی امسال عبارتند از:

بخش گزارش: “آیه کیان پور” ازمجله شبکه آفتاب، “احسان زیور عالم” از خبرگزاری تسنیم و “نرگس کیانی” از روزنامه صبا.

بخش مقاله: “مجید کیانیان” از مجله هنرهای زیبا، “سعیدرضا خوش شانس” از مجله نمایش و “سامی صالحی ثابت” از سایت انسان شناسی و فرهنگ.

بخش یادداشت: “رامتین شهبازی” از مجله پاراگراف و “مجید کیانیان” از سایت صحنه با دو اثر.

بخش ترجمه: “خاطره کرد کریمی” از مجله شبکه آفتاب، “علی منصوری” از مجله شبکه آفتاب و “مجید کیانیان” از مجله نمایش.

بخش گفت و گو: ” فرزانه ابراهیم زاده” از روزنامه شرق، “محمدرضا فرزاد” و “محمد منعم” از مجله شبکه آفتاب، “پیام رضایی” از روزنامه اعتماد با دو اثر، “مرجان سمندری معطوف” از مجله نمایش و “عباس غفاری” از روزنامه سینما.

بخش نقد: “شهرام خرازی‌ها” از روزنامه قانون، “سولماز غلامی” از مجله نمایش و “بهزاد خاکی‌نژاد” از مجله هنر بازیگری.

بخش عکس: “مریم قهرمانی زاده”، ” حسین اسماعیلی” و “بهار نیک‌پور”.

هیأت داوران پانزدهمین مسابقه سالیانه مطبوعاتی انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر، دکتر سید وحید عقیلی، دکتر مجید رضائیان، حسین پاکدل و حمید جبلی(کارشناس و مشاور هیأت داوران در بخش عکس) بودند.

پانزدهمین جشن سالیانه انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر، عصر پنجشنبه ۴ شهریور در تالار ایوان شمس برگزار خواهد شد.